Charm dip test. Co to takiego?

Charm dip test. Co to takiego?

Dobrej jakości mleko to mleko niezawierające w swoim składzie antybiotyków. Aby sprawdzić, jaki jest skład mleka, polecamy wykonanie oferowanych przez nas testów Charm dip. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Dlaczego warto przeprowadzać testy na obecność antybiotyków w mleku?

Hodowcy powinni przeprowadzać testy na obecność antybiotyków w mleku, które dostarczają do mleczarni z wielu powodów. W przypadku bowiem wykrycia śladów farmaceutyków rolnikom grożą wysokie kary finansowe. To jednak nie wszystko. Może zostać nałożony na nich zakaz dostarczania mleka do skupu przez określony czas. Kolejnym następstwem wykrycia antybiotyków w mleku będzie dokładana kontrola gospodarstwa przeprowadzona przez Powiatowy Instytut Weterynarii.

Skąd bierze się wysoki wskaźnik obecności antybiotyków w mleku?

Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd właściwie bierze się obecność antybiotyków w mleku? Ślady farmaceutyków można zatem znaleźć, jeśli hodowca, podając zwierzętom antybiotyki, nie przestrzega okresu karencji, zalecanego przez producenta. Kolejnym powodem niewielkich ilości antybiotyków, wykrywanych w mleku, jest… zanieczyszczenie dojarek. Dlatego należy je bardzo starannie płukać, a mleko przed oddaniem do skupu badać specjalistycznym testem.

Czym jest Charm dip test i jak działa?

Służy do tego oferowany przez nas Charm dip test wykrywający antybiotyki z grupy betalaktamowej oraz tetracykliny. Test należy zanurzyć w badanej próbie mleka, a następnie poddać dziesięciominutowej inkubacji. Wynik pojawi się na czytniku. Procedura przeprowadzania testu jest bardzo prosta: umieść próbkę w inkubatorze, a następnie dolej do probówki mleko, wypełniając nim całą słomkę pipetki. Włącz timer na inkubatorze i odczytaj wynik po upłynięciu dziesięciu sekund.

Jakie oprzyrządowanie będzie potrzebne do przeprowadzenia testów  Charm dip test?

Oprócz testów oferujemy także urządzenia do ich inkubacji. Nasze inkubatory do mleka posiadają cztery stanowiska z oddzielnymi timerami, dzięki czemu jednocześnie przeprowadzisz badanie kilku próbek. Są bardzo proste w obsłudze, podobnie jak inne, oferowane przez nas urządzenia firmy Millkotester. Posiadają one dwanaście stanowisk z oddzielnymi wyświetlaczami, podającymi temperaturę próbek i czas ich inkubacji oraz pojedynczy timer.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl